Omalooming

Kirjuta, kui soovid millegi lähtekoodi või 3D mudelit.

Silt Genialistide klubile. Pildistas Xenia Kvitko.

Astera Titan tube’id vanades luminovoorvalgustites.

3D prinditud kestadega väiksed laseri moodulid. Juhitavad kas omaloodud DMX mooduliga või otse 5v toites.

3D prinditud silt Tartu Uue Teatri lavastusele “Kauboid ja vampiirid”. Pildistas Henry Griin.

Sein monitoridest, animatsioone kuvab MadMapper.

Pythonil põhinev programm, mis saadab läbi MQTT protokolli DMX väärtusi. Seega ole, kus tahes ja muuda valgust. Vastu võtab seda Raspberry Pi, mille järel on tavaline Enttec Pro dongel. Siinne programm juhib Genklubi välist valgust. Teise versioonina lõin RGB valgustite jaoks natuke intuitiivsema UI, millega saab lihtsamalt värvi valida. Selleks avaneb vana MS Paint-i sarnane aken. Kes siis ei tahaks Paint-is muuta valgustite värvi?

Tossumasina jaoks oli vaja juhtnuppu, seega progesin sellise Arduinol põhineva DMX karbi.

Tossumasinal on nii tossu kui ka hazer funktsioon: nupp juhib tossu ja karbi külge kinnitub üksik heebel, mis juhib hazerit. Kest ise modelleeritud ja 3D-prinditud.

Ühtlasi kasutasin seda ka lihtsa lahendusena, mille abil saaks üritusel ka valgustehnika aspektist täielik võhik juhtida mac 700 liikuvpead. Karbi sisse lülitades süüdatakse lamp, valitakse õige positsioon, värv jne. Heebel juhib sellisel juhul intensiivsust ning punane nupp saadab LAMP OFF käsu. Muid parameetreid manuaalselt muuta vaja polnud.

DMX pesad toosidesse. Kolmeosaline, et peaks vastu tirimisele. Kõik komponendid ise modelleeritud ja 3D-prinditud. Loodud 68mm toosile, aga seda on võimalik lihtsalt muuta.

Kuusnurksed lambid seinale. Individuaalselt adresseeritavate RGB LED-idega. DMXi piirangute tõttu kahjuks ainult kuus tükki. ArtNetiga juhtides oleks võimalik suurema maatriksi luua neist. Õigesti programmi sisse mappides on tulemus siiski efektne.

Arduinol põhinev DMX tester. Töötab akuga, seega on seda lihtne ringi tassida või jätta hoopis valgusteid kindlat funktsiooni täitma, ilma, et peaks targemat süsteemi üles seadma või otsima seadme enda menüüst kõiki funktsioone taga. Kiiruga korpuse sisse pandud, seega veits suur ja kolakas, aga funktsioon on siiski põhiline.

Kaugjuhitav releekast, millega juhtisin ühe hooaja vältel Genklubi valgusteid. Hiljem muutsin selle DMX põhiseks.

Individuaalselt adresseeritavate LEDidega paneel. Saab kasutada tulvarina, kuvada teksti ja palju muud. Vist esimene katsetus adresseeritavate LEDidega midagi teha. 2017?